Свято-Троїцький храм у селі Киселиці, що в Чернівецькій області, є визначальною історико-релігійною пам'яттю. У 1779 року в Киселицях на честь архістратига Михаїла освятили першу церкву. У «старій» церкві служив Олексій Маренич. Він подарував для храму Євангеліє, яке збереглося до нашого часу, а також Служебник і книги, видані 1760 року.
Писемна згадка про храм Святої Трійці є в архівному документі, датованому 25 листопада 1834 року. Це протокол ревізії, яку регулярно здійснювали в храмах представники єпархії.
Життя парафії регулювалося «Парафіяльним Статутом» 1857 року видання. У 1900 році його доповнили і перевидали. Керувався статусом та вів записи стосовно життя парафії настоятель. У протоколі огляду храму від 28 листопада (10 грудня) 1845 року зазначено, що на той час парафія налічувала 155 сімей, у яких проживало 694 особи. Убогість панувала не лише в домівках селян, а й торкнулась храму.
За двадцять нелегких для церкви і народу років святиня зруйнувалася настільки, що її не було видно навіть з гір. Та громада, незважаючи на скруту, вирішила – церкву потрібно будувати!
1861 року заклали фундамент під будівництво нової церкви. Храм будували всім селом. Будували довго. Старожили розповідають, що на закладеному підмурку навіть смерічки повиростали. Через брак коштів церкву будували з дерева.
1874 рік. Протопресвітер Іоанн Ганицький попросив художника Карла (Кароля) Янушкевича написати ікони, плащаницю і процесії для церкви. Ці церковні атрибути збереглися до наших днів. У 1876 році парафіяни завершили будівництво нової церкви Святої Трійці. У жовтні встановили хрести на куполах. 1 вересня 1877 року храм освятили. З 27 лютого до жовтня 1877 року у храмі служив Георгій Ганицький. 12 жовтня на парафію Свято-Троїцького храму заступив о. Феодосій Ейвелінг, якого перевели з парафії с. Розтоки. Помер о. Ф. Ейвелінг 20 квітня 1881 року – похований поруч із протоієреєм І. Ганицьким у гробниці, що розташована на «старому» цвинтарі біля колишньої Свято-Михайлівської церкви тощо.
У березні 1947 року на парафію до с. Киселиці прибув о. Авксентій ВОЗНЮК, направлений єпископом Феодосієм. 1960 року у Чернівцях закрили Кафедральний собор. Служба Божа Свято-Троїцькій церкві відправлялась весь час. Отця Авксентія як ветерана Великої Вітчизняної війни влада поважала і це було його порятунком.
2002 рік. Отцю Авксентію допомагав служити священник Андрій Бечка, нині ієромонах Аарон, який проводив на парафії велику місіонерську роботу.
11 жовтня 2010 року направлено отця Олега на служіння до Свято-Троїцького храму села Киселиці (на той час служив у Петро-Павлівському храмі с. Плоска) на допомогу настоятелю храму Авксентію Вознюку, якому тоді було поважних 94 роки. Вони здавна товаришували та могли довго бесідувати про Бога та буденне життя. Прослужили разом два роки. Отець Авксентій присвятив себе Господу та Киселицькій пастві з 1947 до 2012 року, де здобув любов і прихильність своїх парафіян.
Сьогодні отець Олег трепетно оберігає духовні традиції, які залишив о. Авксентій, і вдячний парафіянам за їхні труди на благо церкви.
Джерела інформації -
книга «Свято-Троїцький храм села Киселиці. На скрижалях історії».

Автор книги: Олег Корицький