Грунтовий покрив

    Територія парку розміщена в межах Гринявсько-Яровицього району Полонинсько-Чорногірської області Українських Карпат. Так склалося, що цей ареал рідко вивчався ґрунтознавцями в силу об’єктивних і суб’єктивних причин. Водночас для нього властиві досить іманентні риси еколого-ландшафтних умов, серед яких виділяється геологічна будова, клімат, рослинність, а тому й грунтовий покрив.

     У 2013 році за сприянням д.б.н., професора, завідувача кафедри ґрунтознавства Дмитрука Ю. М. розпочато дослідження грунтового покриву території парку.
     Так, здійснено 4 ґрунтових розрізи (околиці с. Сарата, хр. Погарь, хр. Яровиця, підніжжя хр. Чорний Діл) та відібрано зразки проб ґрунту для подальших досліджень.
     Під час досліджень було проаналізовано, що материнські породи території загалом аналогічні – елювій-делювій флішових утворень – це, включення мармуроподібних порід, і, як результат, з’ява карбонатів у нижньому перехідному горизонті. Всі ґрунтові профілі більше або менше, але насичені включеннями уламків гірських порід. Досліджувані ґрунти мають у своєму профілі ознаки оглеєння. Застій вологи очевидно спричинений локальними водоупорами, а також періодичним перезволоженням при випаданні опадів і таненні снігу. Тому на території НПП “Черемоський” переважають два головні підтипи грунтів – дерново-буроземні (лучно-буроземні) – під луками та бурі гірсько-лісові – під лісом.

    Продовження досліджень грунтового покриву НПП «Черемоського» заплановано проводити в теплий період у наступних роках, тому інформація буде доповнюватися та оновлюватися.