Амбасадор НПП “Черемоський”

Мирослав Мельничук — гід, автор проєкту «Карпатський волоцюга» про нестандартні походи в гори. У минулому він викладав філософію у ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

Мирослав поєднує походи з філософією та «пропагує» Карпати своїм підписникам у соцмережах. Він не намагається піднятися на найвищу вершину чи знайти найдовший водоспад. Навпаки — шукає прості, але гарні місця у диких горах.

Гід популяризує походи тривалістю більше тижня. Каже, що коли мандруєш менше тижня, то можна побачити гори, але не встигнеш зрозуміти, навіщо туди йшов.

«Вважаю, що моя місія — переконати якомога більше людей спробувати хоча б раз у житті піти в автономний похід із наметами. Не боятися, хто там буде чи я тут змерзну, чи мене з’їсть ведмідь», — каже він.

Мирослав Мельничук народився біля підніжжя Карпат, у Вижницькому районі. Його батько був лісорубом. На канікулах Мирослав часто допомагав йому, обходив десятки кілометрів лісами, вивчав місцевість та збирав гриби і ягоди.

В університеті він намагався зробити наукову кар’єру, працював викладачем філософії в ЧНУ. Але перспектив, за його словами, було небагато. Тож у 28 років чоловік почав підпрацьовувати гідом у різних туристичних компаніях, поєднуючи це з викладанням.

А через два роки покинув університет та цілком присвятив себе походам.