Охорона

Державна охорона ПЗФ

Основними завданнями служби державної охорони природно-заповідного фонду Національного природного парку «Черемоський» є: забезпечення додержання режиму охорони території та природних об’єктів на території Парку, здійснення охорони диких тварин і місць їх перебування у межах території та об’єктів на території Парку; попередження пошкодження лісових насаджень внаслідок незаконних рубок; здійснення заходів щодо запобігання виникнення,поширення пожеж, інших надзвичайних ситуацій та їх ліквідації; забезпечення  реалізації заходів з профілактики та захисту природних комплексів від шкідників і хвороб у межах території та об’єктів на території Парку та забезпечення проведення роз’яснювальної роботи щодо необхідності збереження особливо цінних природних комплексів та об’єктів.

 

Понад 95% території НПП «Черемоський» вкрито смерековими лісами. Саме тому одним з найважливіших завдань національного парку є охорона лісових екосистем, які мають важливе екологічне, науково-практичне та пізнавальне значення. Вони є сприятливим середовищем для збереження популяцій рідкісних та зникаючих видів флори і фауни.

 

Для запобігання браконьєрства, самовільних порубок та інших видів порушень чинного природоохоронного законодавства службою державної охорони ПЗФ  забезпечена постійна охорона та контроль природо-заповідних територій.  Для цього на території НПП «Черемоський» на під’їзних шляхах встановлені шлагбауми, а також необхідні інформаційні та охоронні знаки затвердженого зразка.

Охорона - це не тільки встановлення єдиних державних знаків та аншлагів на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, а й здійснення низки протипожежних заходів, натурне обстеження території парку для проведення природоохоронних заходів, таксація диких тварин та систематичне проведення рейдів по охороні угідь НПП «Черемоський”.

Основна територіальна структурна одиниця – природоохоронне науково-дослідне відділення (ПНДВ).

Склад служби державної охорони Парку – 23 особи, в тому числі: 

  • адміністрація – 5 осіб 
  • начальники ПНДВ – 2  
  • заступники начальників ПНДВ – 1
  • майстри з охорони природи – 12  
  • інспектори з охорони природного заповідного фонду  – 3.
№ п/пПНД відділенняПлоща, гаПрізвище, ініціали начальників ПНД відділень
загальнав т.ч. без вилучення
1.Перкалабське2938,0-Харюк Ю.М.
2.Селятинське2619,01561,5Гузак В.В.
 Всього5556,01561,5 

 

Ліміти на використання природних ресурсів 2023

Дозволи на використання природних ресурсів 2023

Ліміти на використання природних ресурсів 2024