Третє місце за кількістю видів у рослинному царстві, після покритонасінних та грибів, займає група рослин – мохи. Бріофіти – надзвичайно своєрідні рослини, унікальні та чудові в багатьох відношеннях. Їх вивченням займається особливий розділ ботаніки – бріологія. Це дуже давня група рослин, яка зберегла своє морфологічне розмаїття і таксономічне багатство та має досить широке розповсюдження.
Мохоподібним (Bryophyta) характерна широка екологічна амплітуда, але вони тісно пов’язані з певним поєднанням екологічних факторів (вологістю, світлом, температурою, субстратом). Залежно від норми реакції на дію екологічних факторів виділяють групи видів за відношенням до вологості та освітленості місцезростань, трофності й хімізму субстрату. Основним критерієм виділення екологічних груп мохоподібних є особливості місцезростань.
На території НПП «Черемоський» 49 видів мохоподібних є представниками 41 родів, 27 родин, 13 порядків, 5 класів, 2 відділів. 2 види мохів належать до переліку рідкісних та зникаючих видів мохоподібних Чернівецької області та потребують охорони на загальнодержавному рівні (Некера периста (NECKERA PENNÁTA Hedw.) та Схістідіум папілозний (SCHISTÍDIUM PAPILLÓSUM Culm.)).
У результаті експедиційних досліджень з території НПП «Черемоський» зібрано 154 гербарних зразки бріофітів. З’ясовано, що домінуючими видами за кількістю гербарних зразків є: Hylocоmium splendens (Hedw.) Schimp. (21 зразків), Pleurоzium schreberi (Willd. ex Brid.) Mitt. (14 зразків), Dicranum scoparium Hedw. (13 зразків). Менша кількість зразків представлена наступними видам: Polуtrichum commune Hedw. (10 зразків), Sphagnum quinquefarium (Braithw.) Warnst. (7 зразків), Plagiomnium affine (Blandow ex Funck) T. Kop. (6 зразків) та Rhytidiadelphus triquetrus (Hedw.)Warnst. (6 зразків) (рис.4.2.14). Решта видів представлені 1-5 зразками.