Найціннішою окрасою території національного парку «Черемоський» є мальовничий хребет Чорний Діл (47.766513, 24.961408), який знаходиться на крайньому північному сході Мармароського масиву, - стародавнього ядра Карпатської гірської системи. Побувавши на вершинах хребта, перехоплює подих, - відкриваються прекрасні панорами величавих Чорногірських та Яловичрських гір, шати смерекових лісів з зеленими полонинами, в травостої яких цвітуть і радують людське око рідкісні та найцінніші для науки, червонокнижні, дивовижної краси квіти. Пасмо Чорний Діл має протяжність 6,0 км з півночі на південь і являє собою симетричну гірську структуру, на 80 - 100 м нижчу за хребет Яровиця – Томнатик. Макросхили цього пасма мають в цілому випуклий профіль. Однак, схили хр. Чорний Діл місцями стрімкі – до 35-40°, утворюють осипи, урвища до 45-55°.
Плавний вигляд контурів хребта Чорний Діл порушується гостроверхими пірамідальними вершинами карбонатних кліпенів, найвиразнішими у вершинах Великого і Малого Каменів (1453,6 м н. р. м.), де зростають особливо вагомі, раритетні представники флори: елізанта Завадського (Elisanthe zawadskii Cass.); скереда Жакена (Crepis jacquinii Tausch) та тирлич мішкоподібний (Gentiana utriculosa L.), місцезростання яких в Україні відомі тільки з території НПП «Черемоський». Особливу цінність, природоохоронне значення на території парку мають угруповання субальпійських та альпійських лук класу Elyno-Seslerietea, які формуються на карбонатних породах і належать до найбільш багатих, насичених рідкісними та ендемічними видами, як в Українських Карпатах загалом, так і на території Парку зокрема. У їхньому складі зростають аконіт Жакена (Aconitum jacquinii), коручка темно-червона (Epipactis atrorubens), костриця cкельна (Festuca saxatilis), лілія лісова (Lilium martagon ), зозулинець обпалений (Orchis ustulata), орлики чорніючі (Aquilegia nigricans), соссюрея різноколірна (Saussurea discolor), чорнянка карпатська (Nigritella carpatica), смілка сумнівна (Silene dubia), первоцвіт полонинський (Primula poloninensis), королиця Рациборського (Leucanthemum raciborskii), королиця вальдштейна (Leucanthemum waldsteinii), заяча конюшина альпійська (Anthyllis alpestris) та ін.
В цьому мальовничому куточку поєднані гармонійність, елегантність та довершеність природи, де у травостоях квітучих лук зростають найпрекрасніші види рослинного світу. Мальовничі ландшафти хребта Чорний Діл ваблять до себе своєю неповторністю, своєрідністю, таємничістю незвіданих місць, своєю красою. Тож бережімо цінні унікальні ландшафти, мальовничу природу. Пам’ятаймо! Громадянський обов’язок кожного з нас – зберегти і передати у спадок прийдешнім поколінням усі щедроти матінки-Землі.