У щомісячній рубриці, квітка травня – красива й небезпечна товстянка альпійська (Pinguicula alpina L.).
Опис: багаторічна трав'яна комахоїдна рослина 5-15 см заввишки. Листки оберненояйцеподібні, тупі, зверху вкриті залозистими волосками, зібрані у прикореневу розетку. Віночок білий, з жовтуватими плямами біля основи нижньої губи.
Коли квітне: з кінця травня до кінця липня. Плодоносить у липні-серпні. Розмножується насінням.
Особливості: листки товстянки змащені липкою цукристою рідиною, яку виділяють численні залозки на ніжках, які сидять на верхній поверхні листка. Інші залозки виробляють ферменти, які перетравлюють здобич. Таким чином, товстянки ловлять комах безпосередньо поверхнею своїх м’ясистих світло-зелених листків, зібраних у прикореневу розетку. Комахи, яких приваблюють блискучі крапельки слизу, сідають на листок та прилипають до нього. Листок, відчуваючи це подразнення, поволі скручується, жертва опиняється у живій пастці всередині листка. Через певний час листки розгортаються і знову готові до полювання на комах.
Охорона: занесена до Червоної книги України — природоохоронний статус: рідкісний. Рослини страждають від руйнування і трансформації екотопів внаслідок випасання худоби, рекреаційного навантаження та заліснення.
На території НПП «Черемоський» зростає в межах комплексної пам’ятки природи «Білий Потік».