Акустичні дослідження птахів

Нещодавно представником Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (далі – ФЗТ), яке підтримує природоохоронні території протягом останніх 20 років, передано у використання НПП «Черемоський» спеціальні прилади – акустичні ресивери для проведення моніторингу фонових видів птахів.

27 та 28 квітня, під час науково-дослідницької експедиції на територію парку, старшим науковим співробітником НПП «Черемоський», к.б.н. Діаною Юзик було проведено акустичні дослідження фонових видів птахів з використанням згаданого приладу на заздалегідь запланованих двох трансектах у Перкалабському та Селятинському ПНДВ. На кожній трансекті було обрано по 5 точок, які зафіксовано за допомогою інструментарію SMART, для проведення щорічного моніторингу птахів. На кожній точці моніторингу здійснено 5-ти хвилинні записи звуків птахів, які в подальшому буде проведено повторно та після розшифровки за допомогою спеціальної програми результати буде передано фахівцям з моніторингу біорізноманіття у ФЗТ.

Щиро вдячні ФЗТ за надану можливість проводити дослідження на сучасному методологічному рівні із використанням професійного інструментарію та приладдя!

P.S.: На фото птахи та представники інших таксономічних груп фауни, яких вдалося відзняти під час згаданої вище експедиції.