Біологічне різноманіття НПП “Черемоський”

Біологічне різноманіття нашого парку надзвичайно багате! І це ще не про всі види, що зростають або трапляються у нас на території, достеменно відомо, бо багато біологічних об'єктів в силу різних обставин залишаються поза увагою наших науковців або запрошених вузьких спеціалістів з інших наукових установ.

Однак, постійним напрямком діяльності, який ведуть працівники науково-дослідного відділу НПП «Черемоський» та й інших нацпарків України, є інвентаризація (облік видового складу на основі польових досліджень) тваринного та рослинного світу за уніфікованими методиками, на підставі якої складаються та систематично поповнюються інвентаризаційні списки з дотриманням останніх класифікаційних систем.

Тож до чого це ми ?

А до того, що маємо чергові знахідки нових таксонів з території НПП «Черемоський»!

Під час обробки польових матеріалів з експедиції в ур. Семенчук (кв. 48), старшим науковим співробітником, к.б.н. Діаною Юзик було виявлено новий вид комах для списку фауни НПП «Черемоський», а саме попелицю вишневу (Myzus cerasi Fabricius, 1775). Отже, загальна кількість проінвентаризованих тварин у НПП «Черемоський» становить 1521 вид, з яких 1307 є безхребетними.

Також знайдено новий вид лишайників – Verrucaria aethiobola Wahlenb., 1803, приурочений до вапнякового субстрату, який раніше наводився з Криму, Закарпаття та Тернопільської області.