Долучились до участі в нараді з експертами ЄС

19 січня старший науковий співробітник НПП «Черемоський», к.б.н. Діана Юзик і в.о. заступника директора з наукової роботи-начальника науково-дослідного відділу (науковий співробітник) Володимир Гребенщиков взяли участь в онлайн-нараді з експертами ЄС щодо Смарагдової мережі та мережі Natura 2000.
Для довідки:

Смарагдова мережа Європи (англ. Emerald Network) — це мережа територій особливого природоохоронного значення, важливих для збереження біорізноманіття, в країнах Європи і деяких країнах Африки. Створена у 1998 році для виконання Бернської конвенції підписаної у 1979 р. і підтримується державами, які є членами Ради Європи.

У країнах Євросоюзу для виконання Бернської конвенції створено мережу Natura 2000 (з більш розвиненою юридичною базою), яку розглядають як їхній внесок у проєкт Смарагдової мережі. Власне Смарагдова мережа діє поза ЄС, дотримуючись тих саме принципів та керуючись біогеографічним підходом.

Мета цього масштабного проекту — виділити і взяти під охорону місця проживання рідкісних видів тваринного і рослинного світу. При оцінці території для включення до Смарагдової мережі Європи враховується: чи мешкають тут види рослин і тварин, яким загрожує зникнення, чи являє вона собою важливий пункт зупинки на шляхах міграції тварин, чи відрізняється високим рівнем біорізноманіття, чи зустрічається тут унікальне місцепроживання.

Сьогодні мережа Emerald функціонує в більшості європейських країн. Утім, у країнах-членах ЄС мережа має назву Natura 2000, а в країнах, які не є членами ЄС, − мережа Emerald. Мережа Natura 2000 ідентична до мережі Emerald в усьому, окрім аспекту членства в Європейському Союзі.

НПП «Черемоський» є цінною природною територією України (тут мешкають 55 рідкісних у Європі видів фауни, з яких 22 види – птахи, а також закартовано 23 типи природних оселищ) та має з 2016 року офіційний статус території Смарагдової мережі Європи під назвою (Cheremoskyi), цій території присвоєно код ділянки UA0000125.

Дякуємо організаторам за можливість долучитись до такого важливого заходу!