Науково-дослідницька експедиція у Селятинському ПНДВ

Умови для проведення досліджень в зимових Карпатах часом бувають екстремальними, однак це не стає на заваді нашим молодим науковцям.

15 та 16 лютого в.о. заступника директора з наукової роботи – начальника науково-дослідного відділу, к.б.н. Діана Юзик провела зимовий моніторинг видового складу та чисельності біорізноманіття в межах Селятинського ПНДВ НПП «Черемоський», а саме на г. Томнатик та в ур. Вакарька шляхом пішохідної та автомобільної маршрутних екскурсій.

Орієнтуючись на спів та за візуальними спостереженнями Діана Іванівна виявила птахів з ряду Горобцеподібні (Passeriformes), а саме: крука (Corvus corax), гаїчку болотяну (Parus palustris), синицю велику (Parus major) і снігура (Pyrrhula pyrrhula).

Зафіксувала сліди мисливської фауни, а саме зайця сірого (Lepus europaeus), вовка (Canis lupus), лиса рудого (Vulpes vulpes) і оленя благородного (Cervus elaphus). Крім того, спостерігала рух 1 ос. Canis lupus.

Виявила листові лишайники з родини Пармелієві (Parmeliaceae) на стовбурі ялини європейської (Picea abies).

Провела метеоспостереження (температура повітря в ці дні коливалась в межах від +2 вдень до -8 С° вночі, напрям вітру – Пд-Зх) та зробила заміри гідрологічних параметрів (висота снігового покриву – від 18 до 50 см).

Зробила фото та відеозйомку пейзажів, рекреаційних місць на території НПП «Черемоський» та прилеглої до Парку РЛС «Памір».