Найстаріші дерева НПП “Черемоський”

Із прадавніх часів і до наших днів ліс давав деревину, паливо, продукти харчування та ліки. Ліси створюють умови для існування багатьох видів рослин і тварин, захищають та підтримують біорізноманіття як окремих груп  організмів, так і екосистем в цілому. Дерева, без яких неможливо уявити собі ліс, є безцінною складовою довкілля: вони регулюють кругообіг води; як фільтри, очищують забруднене повітря; виробляють кисень, насичують атмосферу озоном, знижують рівень шуму, перешкоджають сильним вітрам, поглинають пил та гази, захищають грунт від ерозії та регулюють температуру біогеоценозу. Таким чином, ліси відграють вирішальну роль у формуванні клімату, ландшафтів та є привабливими місцем для відпочинку .

На території Національного природного парку «Черемоський» наявний діючий еколого-туристичного маршрут: «Найстаріші дерев НПП «Черемоський», подорожуючи яким можна милуватись віковічністю старих величних смерек, які ховають в собі незвідану історію природи  рідного краю.  Даний маршрут проходить по території парку  в межах Перкалабського та Селятинського природоохоронних науково-дослідних відділень (ПНДВ). Мандруючи даним маршрутом можна бачити злиття  двох кришталево чистих гірських річок Перкалаба і Сарата, витоки р. Білого Черемошу, водоспад  «Кортузіанський», комплексну пам’ятку природи «Білий потік»,  комплексну пам’ятку природи «Білий потік», насичену рідкісним видовим різноманіттям флори, таємниці білі куполи колишньої військової бази «Памір» на г. Томнатик, і, най основніше – старовікові, дрімучі  смерекові ліси Чивчино-Мармароських гір в урочищі Чорний потік та на хребті Чорний Діл.

Подорож спортивно - оздоровчим та еколого-освітнім маршрутом «Найстаріші дерева НПП «Черемоський» подарує всім відвідувачам гарний настрій та незабутні враження! Раді будемо вітати всіх туристів на території нашого Парку!