Обстеження джерел парку розпочалось

Забезпечення населення якісною питною водою є однією з п’яти пріоритетних проблем людства, оскільки великий відсоток захворювань пов'язаний з вживанням води низької якості і порушенням норм водозабезпечення. З огляду на це, особливий інтерес становить дослідження стану природних джерел одного з найменш доступних регіонів України – НПП «Черемоський», як території, яка слабо видозмінена антропогенним впливом, і де джерела води найбільш близькі до первозданної еталонності.

Відповідно до плану роботи НПП «Черемоський», 22 травня 2023 року  розпочалось обстеження і картування джерел, які знаходяться на території парку та на прилеглих землях. Під час експедиції по маршруту Жупани - Сарата - Перкалаб  в.о. заст. директора з наукової роботи – нач. науково-дослідного відділу, н.сп. Гребенщиков В.О., нач. Селятинського ПНДВ Гузак В.В. та  майстер охорони природи Перкалабського ПНДВ Труфин Л.І. відібрали 12 зразків води, які з 23 травня досліджуються на кафедрі хімічного аналізу, експертизи та безпеки харчової продукції  ЧНУ  під керівництвом доктора технічних наук, доцента Борука С.Д.

Фіксацію місцезнаходження джерел та відбору проб води проводили з використанням інструментарію SMART.

За попередніми даними, хімічний склад води досліджених джерел  становить значний інтерес і потребує подальших досліджень, оскільки деякі з них є перспективним з бальнеологічної точки зору.