Поляки підтримують не тільки ЗСУ, а і ПЗФ

Другого травня 2023 року територію парку відвідали туристи з Польщі які об’їхали не одну країну Європи і Азії. При зустрічі  з працівниками Селятинського ПНДВ туристи висловили їм зачарованість красою пейзажів території парку. Емоції від побаченої краси, первісного стану природи  переповнювали їх. Працівники парку запропонували польським гостям провести для них екскурсію по території НПП. Побачені пам’ятки природи в урочищі Жупани, хребет Чорного Долу, Великий Камінь, Кортузіанський водоспад, кляуза "Кронпринца Рудольфа" на р. Перкалаб, та види безмежних обріїв, які відкриваються з гори Томнатик де розташована колишня радіолокаційна станція “Памір”. День добігав до кінця і Польські туристи зупинились біля тимчасової споруди під горою Томнатик де несуть чергування працівники державної служби охорони ПЗФ Селятинського ПНДВ  і розповіли, що об’їхали багато парків Європи, але такої краси, а особливо первісного стану природи не зустрічали. Польські друзі проявили ініціативу подарувати сонячну міні електростанцію та підсилювач зв’язку. Розповіли яка забезпеченість у охорони парків в Європейських країнах. За гостинний прийом, за проведену екскурсію, розуміння ситуації в Україні польські туристи пообіцяли в наступний раз як приїдуть в НПП «Черемоський» для працівників Селятинського ПНДВ привезти в подарунок та змонтувати сонячну електростанцію. Така щирість викликала подив у працівників парку, адже розуміли наскільки це дорого вартісне обладнання, а знайомство було всього один день.

Від’їхавши в Польщу, нові друзі парку продовжували контакт з парком, цікавились роботою, життям колективу, місцями на території в яких не встигли за браком часу, побувати і наголошували, що скоро обов’язково знову приїдуть.

І ось десятого липня ми зустрічали наших друзів  на території Селятинського ПНДВ, з обіцяним подарунком - обладнанням для сонячної електростанції і приємним сюрпризом антеною і роутером для інтернет зв’язку. Як спеціалісти своєї справи поляки врахували всі нюанси високогірних умов розміщення станції, погодні умови і температурний режим, сильні пориви вітрів, щоб робота станції була надійною безпечною і тривалою. За один день з допомогою працівників ПНДВ змонтували кріплення, встановили батареї, обладнання, антену і громовідвід. Значення такої щирості Польських друзів неоцінене, адже маючи електроенергію в такому віддаленому куточку парку покращуються побутові та професійні  умови несення чергування працівниками, а інтернет зв'язок допоможе мати контакт з адміністрацією парку з протипожежною і правоохоронною службою для попередження і своєчасного виявлення порушення природоохоронного законодавства. За неоцінений вклад польських друзів в покращення матеріального забезпечення парку адміністрація НПП «Черемоський» організувала зустріч та гостинний прийом полякам. Директор Парку Роман ЄРЕМА розповів про досягнення, проблеми та плани НПП обсудили можливі напрямки співпраці. На пам'ять та продовження дружніх відносин польським друзям а саме:  LUKASZ, PAWEL, JOANNA, ANNA, KAZIMIERZ,   було вручено сувенірні подарунки і висловлена щира вдячність від всього колективу парку за такий потрібний і цінний подарунок. Польські гості від’їхали з запевненням  зустрітися найближчим часом знову.