Нещодавно старшим науковим співробітником НПП «Черемоський»проведено моніторинг біорізноманіття на маршруті, що пролягав з г. Томнатик через Сарату та ур. Жупани до адмінбудівлі Перкалабського ПНДВ.
Завдяки ретельним спостереженням, вдалося зафіксувати 22 види птахів. Зокрема, канюк звичайний, куріпка сіра та дрібні горобцеподібні птахи. Також спостерігались червонокнижні кумки жовточереві та різноманітні безхребетні. Особливу увагу привернули метелики, серед яких білан капустяний, сонцевик-адмірал, сонцевик будяковий і жалібниця.
Цвітіння рідкісних рослин, зокрема скорзонери рожевої, та інших карпатських ендемів, додають яскравих акцентів у загальну картину природного різноманіття.
Ці дослідження вкотре підтвердили високу екологічну цінність природно-заповідної території та підкреслили важливість наукового підходу у збереженні природних ресурсів Парку.
Крім того, поновлено маркування в межах зоологічної постійної пробної площі №4, призначеної для досліджень репродуктивного періоду дуплогнізних горобцеподібних птахів.