Про підсумки інвентаризації фауни у 2023 році

Чим краще досліджена територія, тим складніше відкривати нові види, які мешкають в її межах!

Однак, так чи інакше, деякі види можуть тривалий час залишатися поза увагою науковців і їх виявлення стає приємною несподіванкою.

Нашим читачам вже, мабуть, відомо, що одним із основних напрямків діяльності в Національному природному парку «Черемоський» є науково-дослідний, а основним звітним документом установи є Літопис природи, над яким науковці Парку працюють щороку.

Важливою часткою роботи, в рамках Програми Літопису природи для заповідників і національних природних парків, є інвентаризація біорізноманіття. За результатами опрацювання польових матеріалів наукових співробітників Парку і згідно зі звітами про наукові експедиції експертів орнітолога і батрахолога від Франкфуртського зоологічного товариства за 2023 рік, на території НПП «Черемоський» к.б.н. Максимом Височиним, к.б.н. Назаром Смірновим і к.б.н. Діаною Юзик виявлено загалом 14 нових видів тварин для списку фауни Парку, з них 6 видів занесені до чинних природоохоронних списків, у тому числі 1 до Червоної книги України, а саме кордулегастер двозубчастий (Cordulegaster bidentata).

Тож, загальна кількість проінвентаризованих тварин на території НПП «Черемоський» становить 1533 види, з яких 1317 безхребетних і 216 хребетних.