Екологічна стежка “Полонинські мандри”

Екостежка
  • Протяжність

    5.5 км
  • Тривалість

    4 год.
  • ПУНКТ 1 

    img

    Поблизу Перкалабського ПНДВ, біля головного в’їзду на територію НПП “Черемоський”, де бере свій початок найчистіша річка Європи – Білий Черемош, яка утворена злиттям річок Перкалаб і Сарата, розпочинається екологічна стежка – «Полонинські мандри». Під час прогулянки туристи мають змогу продегустувати мінеральну, кришталево-чисту воду карпатських джерел, отримати естетичну насолоду від спостереження за гірським водоспадом та послухати гомінкий дзвін бурхливих гірських потоків, помилуватись гірськими краєвидами, подихати свіжим, насиченим киснем та ароматом ялин повітрям, побачити різнобарвне цвітіння високогірного різнотрав’я, послухати незабутні мелодії пташиного співу.

  • ПУНКТ 2

    img

    Надалі, ґрунтовою дорогою через молодий ліс продовжуємо підійматися на гору Млаковата. Гора Млаковата (1416 м н.р.м.) – гарна карпатська вершина, з якої відкривається панорама хребта Чорний Діл, який є заказником загальнодержавного значення і в межах якого зростає велика кількість червонокнижних видів рослин та поширено багато рідкісних видів тварин.

  • ПУНКТ 3

    img

    Спускаючись звивистою стежиною з вершини г. Млаковата донизу потрапляємо на полонинне господарство, де можна побачити ввесь процес виготовлення екологічно чистих продуктів вівчарства (сиру, вурди, бринзи).

  • ПУНКТ 4

    img

    З полонини прямуємо через місток до підніжжя хребта Чорний Діл, де наш погляд привертає гарний, водоспад «Кортузіанський» (місцева назва Сикало) з чистою мінералізованою джерельною водою, яка за смаковими якостями є аналогом лікувальної води «Нафтусі». Тип водоспаду – ступінчасто-каскадний, утворений гірськими породами: піщаниками, вапняками та сланцями. Загальна висота – 3,5 м, ширина кромки – 2 м, русла – до 1 м, водність 0, 02 м з/с, постійно функціонуючий.

  • При відвідуванні екологічної стежки Ви отримуєте незабутні враження, а також заряд енергії, наснаги і натхнення на довгий час. Пам’ятайте, шанобливе ставлення до природи має бути одним із головних правил Вашої поведінки. Подорожуючи, Ви знаходитися у гостях у Природи.

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна підприємства, у т.ч. до інформаційних щитів, межових знаків, пам’ятників.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.