Семінар «Довкілля і війна»

29 серпня старший науковий співробітник НПП «Черемоський», к.б.н. Діана Юзик спільно з представниками установ ПЗФ України, громадськості та екоактивістів долучилась у Zoom конференції до участі в 4-х годинному семінарі «Довкілля і війна», який проходив в Орхуському інформаційно-просвітницькому центрі за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Семінар було проведено в рамках реалізації проєкту ГЕФ-ЮНЕП «Збереження, посилення та управління запасами вуглецю та біорізноманіття у Чорнобильській зоні відчуження». Захід організували Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник і ГО «Екологічний простір – 2020».

Учасники семінару представили колегам особливості проведення науково-дослідної, еколого-просвітницької діяльності та охорони територій об'єктів ПЗФ в умовах війни, а також наслідки і впливи окупації та воєнних дій на природні комплекси та об'єкти біорізноманіття України, обмеження можливостей надання екосистемних послуг у національних парках і заповідниках. Обговорили специфіку проведення оцінки об'єму та характеру пошкоджень територій ПЗФ та біорізноманіття внаслідок бойових дій, в тому числі із застосуванням супутникового моніторингу, а також напрацювали рекомендації щодо відновлення постраждалих екосистем та їх компонентів, розвитку заповідних територій, збереження та відновлення біорізноманіття.

Щиро вдячні організаторам заходу за запрошення та спікерам за змістовні доповіді!

Віримо в перемогу України та швидке відновлення довкілля та природних ресурсів нашої держави після війни!