Тритони як динозаври

Фауністичне різноманіття національного природного парку «Черемоський» вельми багате. Тут можна зустріти понад півтори тисячі видів тварин, серед яких особливо цікавими є тритони, чиє життя пов'язано з водоймами.

У нашому парку мешкають два види тритонів – альпійський або гірський (Ichthyosaura alpestris Laurenti, 1768) і карпатський (Lissotriton montandoni Boulenger, 1880), останній з них є ендеміком Карпатських гір. Обидва види належать до класу Земноводні (Amphibia) та охороняються Законом про Червону книгу України.

Цікавими особливостями тритонів є те, що половину довжини їх тіла займає хвіст, шкіра виділяє їдку отруту, яка не становить загрози для людини, а у шлюбний період на спинах самців виростає гребінь.

Ці створіння здатні переживати значне зниження температури навколишнього середовища і, навіть, чудово почуватися у водоймах під шаром криги.

Тритонів можна назвати корисними істотами, бо вони полюють на личинок комарів у воді та знищують гусінь на суші.

Самиці тритонів, після відкладання яєць, загортають їх у листя водних рослин, аби уберегти їх від згубних сонячних променів, що проникають крізь товщу води.

Не дивлячись на їх вразливий статус в Україні та Європі, тритони є довгожителями (тривалість життя окремих особин до 37 років).

До речі, тритони отримали свою назву на честь одного з синів міфічного грецького бога Посейдона, з якими він жив у золотому палаці на дні моря.