Цікава знахідка – новий вид Орхідних на Путильщині

Нещодавно, працівником НПП «Черемоський» Дмитром Бойчуком, при проходженні маршруту хр. Чіохелька, було знайдено місцезростання вразливого червонокнижного виду – Зозульок бузинових ((пальчатокорінника бузинового) Dactylorhiza sambucina (L.) Soó (Orchis sambucina L.)).

Багаторічна рослина родини зозулинцевих. Невисока орхідея із пальчастими бульбами, нечисленними довгастими листками і квітами пурпурового чи блідо-жовтого кольору.  Більшість популяцій невеликі за площею, малочисельні. Зростає на луках, галявинах та узліссях широколистяних і хвойних лісів. Це чи не єдине його місцезростання в нашій місцевості.

Молодший науковий співробітник НПП «Черемоський» - Тетяна Савчук, дослідила ділянку  місцезростання цього виду, проте виявлено лише одну її особину. Дану знахідку взято до уваги, оцінено ризики зміни чисельності. Планується подальший пошук Dactylorhiza sambucina (L.) Soó на землях Парку та на прилеглих територіях.

Дякуємо завідувачу кафедри ботаніки, садового-паркового та лісового господарства ЧНУ ім.Ю.Федьковича – Чорнею І.І. за підтримку науково-дослідної роботи НПП «Черемоський».