У НПП «Черемоський» відбулась Міжнародна науково-практична конференція

Днями завершила роботу Шоста Міжнародна науково-практична конференція «Регіональні аспекти флористичних і фауністичних досліджень», яка відбулась на базі Національного природного парку «Черемоський».
Організатори конференції:
- Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України,
- Національний природний парк «Черемоський»,
- Національний природний парк «Хотинський»,
- Чернівецький обласний краєзнавчий музей,
- Навчально-науковий інститут біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича,
- Буковинське товариство природодослідників,
- Інститут еволюційної екології НАН України,
- Національна академія служби безпеки України, Чернівецька обласна організація Українського товариства охорони природи,
- ГО Українська природоохоронна група,
- Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України,
- Ландшафтний парк «Пуща Ромінтська» та Фонд Ромінтської Пущі (Польща).
У перший день конференції, 12 жовтня, у приміщенні Путильської селищної ради захід відкрив голова оргкомітету, директор НПП «Черемоський» Роман Єрема. Із вітальним словом також виступили голова Вижницької районної державної адміністрації Сергій Чеботар та голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк, які побажали учасникам та організаторам плідної роботи конференції, щоб даний захід на теренах НПП «Черемоський» знову став традиційним та пообіцяли всебічну підтримку парку у розвитку наукової діяльності.
Після цього відбулось пленарне засідання, в якому виступили із доповіддю професор Салфордського університету з Великої Британії – Саймон Хатчінсон та доцент Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, к.геогр.н. – Дарія Холявчук.
Під час роботи трьох розширених секцій «геологічних об'єктів, рослинного світу та їх охорони, формування гербарних колекцій, нормативно-правового регулювання природоохоронної діяльності», «тваринного світу, формування природничих музейних колекцій, ГІС та інструментарію SMART» і «впровадження природоохоронних заходів, рекомендацій, менеджмент-планів і вивчення та збереження біорізноманіття в умовах війни, екологічної освіти та сучасних питань методик навчання природничих дисциплін» із науковими доповідями у змішаному форматі виступили 18 науковців. Модерувала конференцію заступник голови оргкомітету, старший науковий співробітник НПП «Черемоський», к.б.н. Діана Юзик.
Загалом у роботі конференції 12 жовтня взяли участь понад 60 учасників з наступних установ та організацій: Інститут зоології НАНУ ім. І.І. Шмальгаузена, Інститут екології Карпат НАН України, Дослідна станція лікарських рослин ІАН НААН, Кременецький ботанічний сад, Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Криворізький державний педагогічний університет, Чернівецький обласний краєзнавчий музей, Донбаська національна академія будівництва і архітектури, Луганський природний заповідник НАН України, національні природні парки «Хотинський», «Верховинський», «Гуцульщина», «Черемоський», «Сколівські Бескиди» і «Тузлівські лимани», Вижницька районна військова адміністрація, Вижницька районна рада, Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина), Institute of Animal Physiology and Genetics of the CAS, v.v.i. (Чеська Республіка), School of Science, Engineering and Environment, University of Salford (Велика Британія) та ін.
Напередодні заходу до редколегії надійшло від учасників близько 100 тез доповідей, які незабаром буде опубліковано у збірці матеріалів конференції.
Учасники конференції мали змогу поспілкуватись із колегами під час перерв на каву, а наприкінці засідання усі бажаючі взяли участь у дружній вечері у автентичному закладі та скуштувати традиційні гуцульські страви.
Наступного дня для учасників конференції було організовано екскурсію на територію НПП «Черемоський» (г. Томнатик) та до «туристичного магніту», що межує з територією парку, а саме РЛС «Памір». Директор НПП «Черемоський» Роман Єрема ознайоми гостей із основними рекреаційними об'єктами парку, розташованими на шляху до радіолокаційної станції, а також навів коротку історичну довідку про її функціонування та після закриття об'єкту.
Гості також здійснили паломництво до каплиці Св. Євстахія Плакиди, розташування якої є найвищим над рівнем моря у Буковинських Карпатах, збудованій свого часу працівниками НПП «Черемоський»; залюбки покатались та зробили селфі на гойдалці на рекреаційному місці НПП «Черемський». Працівники парку пригостили учасників екскурсії смачним обідом на природі, під час якого гості висловили вдячність за організацію заходу саме у очному форматі, враховуючи, що в країні йде війна.
Щиро дякуємо кожному учаснику конференції за участь та до нових зустрічей у нашому парку, сподіваємось, вже під мирним небом!