Весняна експедиція в НПП «Черемоський»: сліди диких тварин, рідкісні квіти та ранньовесняний пташиний хор

 18-19 березня 2025 року старший науковий співробітник парку, к.б.н., старший дослідник Діана ЮЗИК дослідила, як пробуджується природа в НПП «Черемоський». Весна вже набирає обертів, і на маршруті вдалось зафіксувати багато цікавих знахідок!
Що вдалося побачити?
 Сліди життєдіяльності козуль (Capreolus capreolus) і оленів благородних (Cervus elaphus)
 Прилетіли зяблики (Fringilla coelebs) і дрозди співочі (Turdus philomelos) – їхні весняні пісні вже лунають у лісі!
  Загалом зафіксовано 11 видів птахів, серед яких пронурок (Cinclus cinclus), що полюбляє гірські річки, та канюк звичайний (Buteo buteo), що полює в небі.
 У тимчасовій водоймі зафіксовано пробудження перших особин тритона альпійського (Ichthyosaura alpestris) після зимівлі!
Перші весняні квіти: розквітли підбіл звичайний (Tussilago farfara), більш відомий як мати-й-мачуха та рідкісний шафран Гейфеля (Crocus heuffelianus)
 Особливо цікавими стали спостереження лишайників, зокрема ксанторії настінної (Xanthoria parietina) та кладонії (Cladonia sp.), а також мохів з роду меланохалеа (Melanohalea sp.). Вони є природними індикаторами чистоти повітря та прикрашають територію парку своїми химерними формами.
 Природні явища: у затінених місцях та на відкритих гірських схилах продовжує лежати сніг; у річках Сарата і Перкалаб триває весняне водопілля, а вночі та вранці спостерігали весняні приморозки.
Природа оживає, і кожен день приносить нові відкриття!
Дослідження тривають