Відбулось чергове засідання НТР НПП «Черемоський»

Сьогодні відбулось чергове засідання науково-технічної ради (далі – НТР) НПП «Черемоський» у змішаній формі, під головуванням директора парку Романа ЄРЕМИ.

У засіданні, із 27-ми членів, затверджених наказом Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, взяли участь 18 членів НТР НПП «Черемоський», з яких 7 долучились до засідання за допомогою дистанційної присутності в режимі відео-конференції із застосуванням програми Google-meet. Це представники Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. акад. Л.І. Медведя, Міністерства охорони здоров'я України», Національної академії Служби безпеки України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації, Франкфуртського зоологічного товариства, Чернівецької обласної ради, ГО «Інститут громад», Національної спілки краєзнавців України, Вижницької районної ради, Селятинської сільської ради, НПП «Верховинський», а також співробітники НПП «Черемоський».

На розгляд НТР було винесено 10 питань, а саме:
- Про виконання рішень, ухвалених на попередньому засіданні НТР.
- Про погодження звіту про виконання науково-дослідним відділом плану заходів НПП «Черемоський» на 2023 р.
- Про погодження звіту про виконання заходів з екологічної освітньо-виховної роботи відділу еколого-освітньої роботи та рекреації за 2023 р.
- Про розчистку контрольно-слідової смуги НПП «Черемоський».
- Про погодження звіту про виконання природоохоронних і санітарно-оздоровчих заходів НПП «Черемоський» у 2023 р.
- Про затвердження лімітів на використання природних ресурсів (деревні ресурси, заготівля ягід та грибів, заготівля сіна для підгодівлі диких тварин) на 2024 р.
- Про погодження звіту відділу господарського забезпечення та рекреаційного благоустрою НПП «Черемоський» за 2023 р.
- Розгляд Технічного завдання ПОТ НПП «Черемоський» та процесу його розробки.
- Про погодження плану засідань НТР НПП «Черемоський» у 2024 році.
- Звіт про наукову діяльність здобувача вченого звання старшого дослідника та клопотання до вченої ради іншої наукової установи щодо присвоєння вченого звання здобувачу.

У різному директор НПП «Черемоський» Роман Іванович ЄРЕМА проінформував учасників засідання щодо основних здобутків та результатів діяльності парку у 2023 році, висловив подяку Франкфуртському зоологічному товариству в особі члена НТР Василя Івановича МОЧАНА за надану підтримку, поділився очікуваннями на 2024 рік.

Членом НТР Олександром Миколайовичем ШКУРІДІНИМ було внесено пропозицію щодо організації спільної поїздки на територію парку з метою встановлення туристичного потенціалу НПП «Черемоський».

Крім того, розглянули рекомендації заступника голови НТР НПП «Черемоський», проф. д.б.н. Іллі Ілліча ЧОРНЕЯ щодо менеджменту біотопів на території парку.
Напередодні засідання члени НТР парку отримали порядок денний, матеріали та проєкти рішень для ознайомлення. По питаннях порядку денного відбулось обговорення. Членами НТР було одноголосно прийнято позитивні рішення по всіх питаннях порядку денного із врахуванням пропозицій та рекомендацій, озвучених під час засідання.