Відбулось чергове засідання НТР НПП «Черемоський»

23 лютого в адмінприміщенні Парку в сел. Путила відбулось чергове засідання науково-технічної ради (далі – НТР) НПП «Черемоський» у змішаній формі.

У засіданні взяли участь 20 членів НТР НПП «Черемоський», з яких 8 долучились до засідання за допомогою дистанційної присутності в режимі відео-конференції із застосуванням програми Google-meet, із 27-ми, затверджених наказом Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України. Це представники Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Інституту еволюційної екології НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Управління екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА, Чернівецької обласної ради, Франкфуртського зологічного товариства, Вижницької районної державної адміністрації, Вижницької районної ради, Районної ради ветеранів Путильщини, НПП «Верховинський», а також співробітники НПП «Черемоський».

На розгляд НТР було винесено 12 питань: 1) Про виконання рішень, ухвалених на попередньому засіданні НТР; 2) Про зміни в Складі науково-технічної ради НПП «Черемоський»; 3) Про зміни до Положення про НТР НПП «Черемоський»; 4) Про погодження плану засідань НТР НПП «Черемоський» у 2023 році; 5) Звіт про виконання плану заходів НПП «Черемоський» науково-дослідним відділом у 2022 р.; 6) Звіт про виконання плану заходів НПП «Черемоський» відділу еколого-освітньої роботи та рекреації у 2022 році; 7) Звіт про виконання плану відділу господарського забезпечення та рекреаційного благоустрою у 2022 році; 8) Звіт про виконання плану заходів НПП «Черемоський» відділу державної охорони ПЗФ у 2022 р.; 9) Про затвердження Менеджмент-плану збереження пальчатокорінника травневого (Dactylorhiza majalis (Rchb.) P.F.Hunt & Summerh.) у НПП «Черемоський»; 10) Про затвердження Плану дій НПП «Черемоський» на 2023-2025 роки щодо збереження занесених до Червоної книги України макроміцетів: Lactarius lignyotus Fr., Catathelasma imperial (Quél.) Singer., Phaeolepiota aurea (Matt.) Maire.; 11) Про затвердження Менеджмент-плану збереження кота лісового (Felis silvestris Schreber, 1775) у НПП «Черемоський» на 2023 рік.; 12) Про затвердження Плану дій НПП «Черемоський» на 2023 рік щодо створення мікологічного заказника для збереження популяції Porpolomopsis calyptriformis (Berk.) Bresinsky, який занесений до Червоної книги України та, згідно з «Червоним Списком IUCN», відноситься до категорії «Вразливі» (VU)» і пункт Різне.

Напередодні засідання члени НТР Парку отримали порядок денний та матеріали по даних питаннях для ознайомлення, на підставі яких відбулось обговорення. Перші вісім питань порядку денного члени НТР підтримали одноголосно. Щодо Менеджмент-планів та Планів дій, зазначених у питаннях 9-11, Рада вирішила відкласти матеріали для доопрацювання та розглянути на наступному засіданні. План дій НПП «Черемоський» щодо створення мікологічного заказника члени НТР вирішили взяти до відома.