Використання інструментарію SMART дає результати

Під час аналізу результатів знахідок, зафіксованих працівниками НПП «Черемоський» за допомогою інструментарію SMART, старшим науковим співробітником, канд. біол. наук, оператором даних SMART Діаною Юзик було ідентифіковано новий вид безхребетних для списку фауни парку.

Власне, фотофіксацію знахідки зробив майстер з охорони природи Перкалабського ПНДВ Микола Федорчук на початку жовтня 2022 року за допомогою спеціального приладу смартфону зі встановленим програмним забезпеченням, наданого у використання Франкфуртським зоологічним товариством в Україні, яке підтримує природоохоронні території в Україні протягом останніх 20 років.

В процесі підготовки чергового ХІ тому Літопису природи, Діана Іванівна звернула увагу на цікаву знахідку та ідентифікувала її. Виявилось, що це новий вид для списку фауни НПП «Черемоський», а саме коромисло синє (Aeshna cyanea O.F. Müller, 1764) з ряду Бабки (Odonata). До цього в межах Чернівецької області була відома найближча до території парку знахідка у смт Берегомет у 2008 році, а от чи піднімався цей вид на значно більші висоти в межах Буковини відомо не було.

Таким чином, загальна кількість проінвентаризованих тварин у НПП «Черемоський» становить 1520 видів, з яких 1306 є безхребетними.