Всі ми приблизно знаємо, як переживають зиму представники фауни. Деякі птахи відлітають у теплі краї, тварини можуть грітися в теплих норах, а то і зовсім впадати в сплячку. Але як же зимують представники рослинного світу? Це маловідома інформація.
Однорічні трав'янисті рослини з настанням холодів відмирають і залишають насіння, з яких виростуть нові пагони. У свою чергу багаторічні трави ховають під землею цибулини, бульби або коріння.
Хвойні і листяні породи дерев переживають цей період по-різному.
Широколисті дерева і чагарники на зиму скидають листя і занурюються в стан спокою, яке триває до середини, а іноді і до кінця зими. Ті дерева, які мають товсту кору, добре переносять зиму. Зачатки пагонів деревних рослин знаходяться в стані спокою, мають захисні лусочки і знаходяться на високому рівні від землі, що дозволяє їм переносити низькі температури. Більш того, опале листя прикриває коріння дерев, і рятує їх від промерзання.
Хвойним доводиться трохи складніше, так як на їх гілках завжди збираються гори снігу. Волога взимку не курсує по дереву, тому щоб захистити себе, воно покривається кутикулою (спеціальною захисною плівкою), через які волога, що знаходиться в дереві, не може випаруватися. Такою ж плівкою закриваються і продихи (мікроскопічні органи в епідермісі рослин, що служать для газообміну), через що хвоїнки витримують найнижчі зимові температури.
У такому стані вони перебувають завжди різну кількість часу. Тут все залежить від регіону зростання, породи дерева і погодних умов. Чим нижче температура повітря, тим довше дерева знаходяться в сплячці. Вчені пояснюють стійкість різних видів флори тим, що в залежності від температурного режиму у них відбуваються внутрішньоклітинні зміни.