Та не за стіл – до маринованих, з цибулькою та олійкою… Мммм.…
Для справжніх грибарів, а тим більше – для мікологів, зима – це лише пора року з коротким світловим днем, а не довжелезний перекур в міжсезоння! Гриби є! І не лише в морозилці чи коморі, але й надворі! Одні ще осінню пізньою насолоджуються, повільно проводжаючи грибний сезон 2023 року, як зимовий опеньок Flammulina velutipes (Curtis) Singer, 1951 (на фото нижче ):
Фото зроблене 06.12.2023, як трішки підморозило. Так і стояли б вони ло самого березня, якби не часті відлиги. Відтанувши, фламуліна продовжує зростати, якщо погода дозволить.
А інші – тільки в грудні розпочинають вегетацію, набираючи розгін (кладучи грибні поделі 😉) на 2024 рік, як псевдоклітоцибе келиховидний Pseudoclitocybe cyathiformis (Bull.) Singer, 1956.
Пережив псевдоклітоцибе і листопадовий мороз, і сніг – 28.11.2023:
А ці фото вже новорічні – 01.01.2023 😊 !:
Не боїться ні снігу, ні морозу й Pleurotus ostreatus (Jacq. ex Fr.) P.Kumm. 1871, широко відомий під іменем «Глива».
Фото, правда, архівне – 08.01.2021 року. Та це не значить, що цього року немає глив – просто ще не знайшов!
І це лишень найкрупніші представники зимової мікоти!
Якщо спитаєте мене, чи можно їх їсти, я відповім «Так! Але не треба…» Достатньо й того, що вони ваблять око, гріють душу, піднімають настрій! Та й, помилувався сам - хай друзі помилуються… А для шлунка маємо дещо в холодильнику😉!
По секрету – навіть у ліс ходити не треба! Гриби самі приходять до нас! Адже зимовий опеньок росте в центрі Путили, за 300 метрів на захід від адмінприміщення селищної Ради, глива – 300 метрів на північ, а псевдоклітоцибе - прямо на подвір’ї теперішнього (орендованого) приміщення НПП «Черемоський»!
Близько? Поряд? А що ж Ви хотіли, адже Путила – столиця грибів Буковини!
Тож, пора по гриби! Але не з ножем – з фотокамерою!
Як вітаються гриболюби: «Хай ростуть!» - «Нехай зростають!»