Загальноєвропейський моніторинг біорізноманіття

Вже вдруге від початку 2023 року НПП «Черемоський» долучився до загальноєвропейського моніторингу фонових видів птахів, який вже багато років проводять на території всієї Європи з метою порівняння якісного та кількісного складу птахів з року в рік. Ці дослідження запроваджені Франкфуртським зоологічним товариством у співпраці з Європейською Радою з обліків птахів (European Bird Census Council) та проводять на місцях фахівці-орнітологи, використовуючи спеціальні прилади – акустичні ресивери, які записують звуки, що видають птахи та в подальшому розшифровують отримані дані із застосуванням сучасних інформаційних технологій.

23-24 травня, під час науково-дослідницької експедиції на територію парку, старшим науковим співробітником НПП «Черемоський», к.б.н. Діаною Юзик було проведено моніторинг видового складу, чисельності та фенологічних явищ в житті біорізноманіття НПП «Черемоський», в тому числі й акустичні дослідження птахів (записи звуків птахів) на двох трансектах у Перкалабському та Селятинському ПНДВ.

Із найбільш цікавих знахідок, зроблених під час експедиції, варто згадати представників мисливської фауни (козуля європейська та куниця лісова), а також червонокнижні види тваринного (беркут, тритони альпійський і карпатський, п’явка медична) і рослинного світу (шафран Гейфеля, товстянка альпійська та пальчатокорінник). Усі знахідки було занесено бази даних інструментарію-SMART.

#моніторинг  #європейськідослідження  #науковадіяльність