Гриби дрібні – серйозна небезпека

В українських лісах з’явилися перші весняні гриби. Не всі зростаючі в природних умовах гриби є їстівними, тому дуже важливо перед тим, як відправиться на «тихе полювання» ознайомитися з описом найбільш поширених отруйних або просто неїстівних різновидів.

Отруйних грибів в квітні і травні зустрічається мало, відрізнити їх від їстівних легко за допомогою наступних прийомів:

  • визначення запаху м'якоті;
  • вивчення форм і відтінків капелюшків;
  • знання місць зростання плодових тіл.

Ентолома весняна

Отруйний вид має невеликий капелюшок з характерною опуклістю в центральній частині. Колір плодових тіл може варіюватися від бурих відтінків до практично чорного забарвлення. Ніжка порожня і ламка.

 Зморшок несправжній

Даний вид характеризується низькою якістю та відноситься до категорії неїстівних грибів. Плодове тіло характеризується широким капелюшком зморшкуватого типу; мають неправильну форму схожі на мозок , світлого забарвлення. М'якоть тонка, без характерного грибного аромату.

Зморшок звичайний

Замість зморшка їстівного часом помилково збирають смертельно отруйний гриб зморшок звичайний. Вид, що містить токсичні компоненти, відрізняється досить великим плодовим тілом неправильної форми. Капелюшок кулястої форми, з численними звивинами. Ніжка складчастого типу, ламка, сіруватого забарвлення.

Верпа конічна

Різновид відноситься до категорії непридатних в їжу грибів, що обумовлено дуже низькими якісними характеристиками плодового тіла. Конічна шапочка має світло-бурий відтінок, і з’єднанана з високою білуватою ніжкою.

Крім помилкових грибів є ще всім відомі отруйні різновиди мухоморів, бліді поганки, опеньки несправжні тощо.

Пам'ятайте про те, що збирати потрібно тільки знайомі вам гриби - якщо ви знайшли екземпляр, який викликає у вас сумніви, краще залиште його в лісі.