Плодові дерева навесні. Корисні поради

Однією із основних стадій розвитку плодових дерев, що впливає на майбутній урожай, є цвітіння. Тож плодові дерева навесні потребують особливої уваги. До початку сокоруху можна провести весняну обрізку, якщо не встигли восени. Проте це не єдині клопоти: важливо навести лад з ґрунтом, почистити кору, захистити сад від шкідників та хвороб, внести перші добрива, а також провести весняні щеплення.

Детальніше про те, як допомогти плодовим деревам навесні, читайте на нашому сайті: _________

Обрізка й чистка за потребою

Обов’язковою, для всіх без винятку плодових дерев, процедурою є санітарна обрізка. Потрібно ретельно позбавитися всіх пошкоджених, зламаних, сухих та підмерзлих зимою гілок, старих плодів та листя. Крона дерева повинна бути світлопроникною, не захаращеною дрібними гілками. Виконувати обрізку на плодових деревах можна лише до початку активного сокоруху. З весняною обрізкою ліпше поспішити, ніж провести її запізно, але температура вночі повинна бути вищою за -8°С. Правила обрізки загальні: потрібні сонячні, сухі дні з неморозною, приблизно «нульовою» температурою.

Захист плодових від хвороб і шкідників

Перший крок для надійного захисту дерев – весняна побілка. Вона захистить дерева не лише від сонячних опіків, а й від шкідників.

Безпосередньо обприскування дерев від хвороб можна провести як один раз (на здорових деревах цього зазвичай достатньо), так і два-три рази, для дерев, що продемонстрували недостатню стійкість до хвороб або були заражені (до початку сокоруху, на початку розпускання листя, на початку бутонізації). Будь-які обприскування можна проводити лише за температури вище +4-6°С. Обприскування весною можна проводити: - мідним чи залізним купоросом (1%); - бордоською сумішшю (1%); - колоїдної сіркою (0,5-1%); - біопрепаратами.

Підживлення

Весняне підживлення плодових дерев має на увазі внесення всього набору поживних елементів, необхідних цим рослинам. Насамперед, у дерев загострюється потреба у азоті (що у осінньо-весняні місяці вимивається сильними опадами і водою, що надходить після танення снігів), а вже пізніше, при формуванні зав’язі, – у фосфорі. Цю черговість треба знати та враховувати. Підживлення дерев навесні – це запорука гарного врожаю восени. Дуже важливий момент – наявність у ґрунті гумусу. Його зазвичай багато у важких родючих ґрунтах, а в супіщаних та піщаних практично немає.

Різні рослини по-своєму реагують на ті чи інші добрива. Весняне підживлення кожного виду слід здійснювати в індивідуальному порядку, підібравши найбільш оптимальний варіант.

 

Весняні саджанці

Плодові дерева можна висаджувати як навесні, так і восени.  Тут слід орієнтуватися на погодні умови. Час висаджування можна вибирати з урахуванням виду саджанців. Восени швидко вкорінюються стійкі до зимових холодів яблука і груші. Їх можна садити до кінця жовтня, але не пізніше, щоб дерева адаптувалися. Теплолюбні кісточкові культури: черешні, вишні, сливи, абрикоси, персик, а також незимостійкі сорти груш краще висаджувати після 15 квітня, закінчити посадки потрібно до початку травня.

Весняні щеплення

Весна – найкращий час для щеплення всіх плодових дерев. Якщо ви давно мріяли про оновлення стареньких яблунь чи слив, економне омолодження, нові сорти, то час до набухання бруньок на живцях, варто використати для простих і складних методів щеплення – в розщіп, під кору, копулюванням чи окуліруванням. Головне пам’ятати про обмежені терміни й ретельне дотримання стерильності.

Бажаємо хорошого врожаю!