Цікаве навколо нас. Село Розтоки

Герб села Розтоки.
Поділений на дві частини ламаною лінією у вигляді гір: синю і зелену. У синьому полі розміщено золоте тисове дерево. На зеленому полі розміщено золоту річку, яка розгалужується на окремі русла. Герб увінчаний декоративним картушем та золотою сільською короною (з п'яти колосків). Нижче щита розміщена стрічка зеленого кольору з надписом населеного пункту «Розтоки».
Прапор села Розтоки.
Квадратне полотнище (співвідношення сторін 1:1), яке поділено на дві частини ламаною лінією. У верхній синій частині розміщений золотий (жовтий) тис. У верхній лівій стороні (вільна від древка) розміщений золотий буковий горішок, що свідчить про приналежність села Розтоки до Буковини та Чернівецької області. У нижній (зеленій) частині розміщено золоту (жовту) річку Черемош, яка розгалужується на декілька русел.
Автор проекту герба і прапора с. Розтоки - Тарас Ковальчук.
Перша письмова згадка про село Розтоки датується 1501 роком. Воно розкинулося на лівому березі річки Черемош, оточене з усіх боків горами та лісами.
Одна з легенд розповідає, що давним-давно випали дуже сильнi дощi, потоки води залили всю долину. Мешканці переселилися на деякий час у гори. А коли дощi вщухли i люди повернулися назад, то побачили, що долина подiлена навпiл бурхливою рiчкою. Спробували йти бродом додому i питали: «Через рiчку мож?». «Мож, мож!» – казали першопрохiдцi на той бiк. Так i назвали рiчку – Черемош. А розточене (поділене) нею село – Розтоками.
Цікаві факти:
🔹У селі 1742 року діяли опришки Олекси Довбуша, про що свідчить печера його імені.
🔹У 1863-1866 роках у Розтоках учителював письменник Юрій Федькович. Тут він написав багато віршів, оповідання «Опришок».
🔹Про село згадує Леся Українка під час відпочинку в Карпатах 1901 року в листі до Ольги Коблянської: «Раз заїхали на високу гору Німчич і бачили звідси при заході сонця щось таке гарне і срібне як мрія, – кажуть, що то зветься Розтоки…».
🔹У 1970 році Іван Миколайчук та Юрій Іллєнко знімали в селі легендарний фільм «Білий птах з чорною ознакою».
🔹Із танцювальним ансамблем «Вітерець» сюди приїхав молодий композитор Володимир Івасюк. Тут він намагався знайти таємничу квіту – червону руту, яку оспівав у своїй незабутній пісні.
🔹В 1975 році у Розтоках зняли музичний фільм за участі Софії Ротару, в якому співачка виконала шість пісень Івасюка.
🔹У селі Розтоки народилися письменниця Марія Матіос та відомий мовознавець Костянтин Герман.
🔹Завдяки гарній природі село називають «Буковинською Швейцарією».
Інформація та фото взяті з Інтернету.