У суботу до нас зателефонував Євген – житель м. Чернівці, який повідомив, що під час поїздки на роботу ним було знайдено біля хвойного лісу великого хижого птаха, який біг перед машиною. Чоловік побачив, що на птаха почали нападати свійські коти. Птах не міг самостійно злетіти, тому чоловік вирішив втрутитись і врятувати пернатого. Він забрав птаха з вулиці, посадив у коробку та відвіз додому. Євген мусив повертатись на роботу, тому з птахом залишився його син Артем, який намагався нагодувати птаха зерном. Після повернення з роботи Євген також спробував нагодувати птаха мотилем, однак той не охоче ним живився.
У соцмережі Євген знайшов інформацію, що НПП «Черемоський» приймає на реабілітацію тварин і птахів, які потребують догляду, та зателефонував директору Парку – Роману Єремі щодо виявленого ним птаха та надіслав фото за якими було визначено, що це канюк звичайний.
Канюк звичайний (Buteo buteo) – це вид хижих птахів з родини Яструбові (Accipitridae), в НПП «Черемоський» та околицях є осілим (тобто можна побачити протягом всього року). Полює на відкритих просторах. Живиться дрібними мишоподібними гризунами та птахами, може поїдати падаль. У природних умовах живе до 26 років, у неволі до 30 років. Перебуває під охороною Європейських конвенцій (Бернська конвенція про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі; Боннська конвенція про збереження мігруючих видів диких тварин, CITES – Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення).
Нині, врятована особина канюка звичайного вже у реабілітаційному центрі у Перкалабському ПНДВ НПП «Черемоський». Працівники парку будуть доглядати за птахом та забезпечуватимуть його необхідним кормом, згідно його харчових вподобань, до моменту, коли канюк відновить сили та зможе самостійно літати.