Завершено створення мережі штучних гніздівель в Селятинському ПНДВ

Штучні гніздівлі (синичники), зазвичай, використовують для приваблення дрібних горобцеподібних птахів (значна кількість видів з яких охороняється європейськими конвенціями) у лісові насадження в якості альтернативних місць гніздування та тимчасових прихистків. Крім того такі гніздові будиночки нерідко послуговують місцем для ночівлі та зимової гібернації кажанів, яких, до речі, на території НПП «Черемоський» трапляється 18 видів і всі вони є червонокнижними.

Такі штучно створені екологічні ніші є зручними для проведення моніторингу життєдіяльності комахоїдних птахів, а також сприяють збереженню їх популяцій.

Майстрами з охорони природи Селятинського ПНДВ Іваном Миколайовичем Ковбишем і Іваном Власійовичем Леферовичем та старшим науковим співробітником НПП «Черемоський», к.б.н. Діаною Юзик минулого тижня було завершено розвішування синичників в межах зоологічної постійної пробної площі № З-4 (кв. 37), призначеної для дослідження репродуктивного періоду дуплогнізних горобцеподібних птахів.

Штучні гніздівлі належним чином пронумеровані, а також зафіксовано GPS-координати їх розміщення з використанням інструментарію SMART.